Niezawodne przy wystroju wnętrz lampy stojące

Niezawodne przy wystroju wnętrz lampy stojące

Niezawodne przy wystroju wnętrz lampy stojące – urządzenie mieszkania w dzisiejszych czasach to dla niektórych nie lada wyzwanie. Nie każdy czuje się komfortowo w roli projektanta wnętrz. Na szczęście na rynku wnętrzarskim nie trudno dziś o specjalistów w tej dziedzinie, którzy nie tylko dopasują kolorystykę ścian i mebli do naszych upodobań, ale dobiorą również ciekawe i modne dodatki.

Niezależnie jednak czy wynajmiemy projektanta wnętrz, czy ze względów ekonomicznych sami postanowimy urządzić mieszkanie, czy może po prostu sprawia to nam frajdę i będzie ciekawym doświadczeniem, warto pamiętać o takim elemencie wyposażenia jak lampy stojące, których wybór może przyprawić o zawrót głowy. Czym zatem kierować się przy wyborze tego idealnego modelu i gdzie go szukać?

Odpowiednio dobrany model do pomieszczenia

Niezawodne przy wystroju wnętrz lampy stojące
Niezawodne przy wystroju wnętrz lampy stojące

Przy wyborze odpowiedniej lampy podłogowej, należy zastanowić się, gdzie będzie ona używana, ponieważ innego oświetlenia wymaga pokój dzienny, w którym wieczorem lampa będzie dodatkowym źródłem światła, a innego sypialnia, gdzie światło powinno tworzyć przyjemną atmosferę, a dla lubiących książki dodatkowo dawać porządne, miejscowe doświetlenie. Sam wystrój nie pozostaje tutaj bez znaczenia, jeśli chcemy, żeby wszystko do siebie pasowało, inną lampę należy wybrać do pomieszczeń w stylu rustykalnym, a inną do tych o industrialnym, loftowym wystroju. Lampy stojące zazwyczaj ozdabiają pokoje dzienne, sypialnie, przedpokój, rzadziej łazienki, choć wszystko zależy od indywidualnych upodobań i wystroju danego wnętrza. Zaletą takiego podłogowego oświetlenia jest to, że jeśli wybierzemy uniwersalny model, pasujący do większości dodatków, z powodzeniem wykorzystamy go w różnych pomieszczeniach, po prostu go tam przenosząc. Pozwoli to nam również na częstsze zmiany aranżacji, bez zmiany wszystkich mebli i dekoracji.

Odpowiedni rozmiar

Odpowiedni rozmiar również nie pozostaje bez znaczenia, ponieważ zbyt duża lampa stojąca przytłoczy mniejsze wnętrza, a zbyt mała i skromna zginie w większym metrażu. Salony wnętrzarskie bardzo często w prezentacji danego produktu prezentują go wraz z innym, tworząc gotową aranżację, która na celu ma nie tylko zachęcić do zakupu dodatkowego elementu wyposażenia, ale tworzy wizualizację pomieszczenia, która może pomóc dobrać odpowiednią wielkość w tym przypadku lampy. Jeśli nie mamy zbyt dużego mieszkania, warto pamiętać o zastosowaniu, chociażby sztuczki z lustrem, lampa postawiona w pobliżu tafli lustra, optycznie powiększy pomieszczenie, dodatkowo nada również ciepłego, przytulnego klimatu. Przy wyborze tego dodatku nie należy również przesadzić ze zdobieniami, może to nie tylko odwracać uwagę od pozostałych elementów aranżacji wnętrza, ale może mieć również wpływ na jakość oświetlenia i znacznie je osłabiać, bądź niekorzystnie wzmacniać. Tego typu modele z większymi zdobieniami nadadzą się do wnętrz skromniej urządzonych, gdzie lampa będzie głównym elementem wystroju.

Materiał i wykończenie

Wykorzystane materiały do produkcji lampy mają ogromne znaczenie dla wystroju wnętrz. Jeśli chcemy nadać naszym wnętrzom odrobiny ciepła i przytulnego klimatu, naszą uwagę powinny zwrócić modele wykonane z drewna w ciepłych, przyjemnych kolorach, natomiast nowoczesne wnętrza aż proszą się o dodatki w srebrnym wykończeniu, najczęściej wykonane z metalu, który pozostawia spore pole do popisu, jeśli chodzi o detale. Abażur to jeden z najważniejszych elementów lampy, lampy stojące w sypialni czy pokoju dziecięcym dla najlepszego efektu powinny być wyposażone w taki o mniejszej przepuszczalności światła, niż te używane w pokoju dziennym. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się abażury, nie ma tutaj tak naprawdę ograniczeń, producenci używają do tego przeróżnych surowców, od sztucznych tworzyw, tkaniny, szkła, metalu do ekologicznych rozwiązań, takich jak papier czy żywica, kamień i drewno. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i zasobności portfela, te najdroższe modele zdobione mogą być nawet kamieniem szlachetnym, bądź kryształkami Swarovskiego.

Rozwiązania dla dzieci

Obecnie na rynku znajdziemy również modele odpowiednie dla najmłodszych domowników. Są to lampy stojące, ale zasilane na baterie, dzięki czemu nasze dziecko samo będzie mogło się nią posługiwać bez obawy o porażenie prądem. To również bardzo dobre rozwiązanie, kiedy potrzebujemy okazyjnie doświetlić jakieś pomieszczenie z kiepskim dostępem do elektryczności.

Dostępność

Jest kilka miejsc, gdzie szukać można idealnej lampy. Przede wszystkim stacjonarne sklepy meblowe oraz te z wyposażeniem wnętrz, gdzie otrzymamy również bardzo często fachową pomoc w wyborze odpowiedniego modelu w postaci konsultanta sprzedaży. Jeśli tam nic nam się nie spodoba, skorzystać warto z oferty sklepów internetowych, które oferują nie tylko korzystne ceny, ale jeśli dany produkt nam się nie spodoba, zawsze mamy możliwość zwrotu. Ciekawe lampy stojące znaleźć można również na różnego rodzaju targach staroci, jeśli ktoś lubi taki klimat, to za naprawdę niewielkie pieniądze trafić może na prawdziwą perełkę wśród lamp, która nada wnętrzu prawdziwej oryginalności.

You May Have Missed