17 kwietnia 2024

Skuteczne usuwanie cellulitu. Rozpraw się raz na zawsze z pomarańczową skórką

Skuteczne usuwanie cellulitu. Rozpraw się raz na zawsze z pomarańczową skórką

Skuteczne usuwanie cellulitu. Rozpraw się raz na zawsze z pomarańczową skórką – cellulit to naturalny stan, który z medycznego punktu widzenia nie jest anomalią. Nie zmienia to faktu, że niejednej kobiecie spędza on sen z powiek i przyczynia się do wielu kompleksów. Zdarza się, że pojawia się nawet na udach naturalnie szczupłych kobiet, wygląda nieestetycznie i uniemożliwia cieszenie się sezonem letnim. Jak z nim walczyć? Co sprawia, że cellulit powstaje i czy są metody, które pomogą nam całkowicie o nim zapomnieć?

Walka z cellulitem w gabinecie medycyny estetycznej

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą pulchną czy szczupłą, nastolatką czy sześćdziesięciolatką – cellulit może dotknąć każdą z nas. Jest to bowiem zmiana o podłożu genetycznym lub hormonalnym, która na pewnym etapie życia dotyka niemal każdą kobietę. Zmiana ta wynika ze specyficznego układu włókien tkanki łącznej, innej niż u mężczyzn, których problem nie dotyczy. Z na pozór nieukniknioną cechą można jednak skutecznie walczyć. Lekarze medycyny estetycznej dysponują narzędziami, które pozwalają zapomnieć o pomarańczowej skórce i na nowo cieszyć się gładką, jędrną skórą. Jakie to zabiegi?

Laser a skuteczne usuwanie cellulitu

Za jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwających cellulit uważa się laser. W klinikach medycyny estetycznej znajdziemy wiele różnych sprzętów, których działanie uważa się za niezwykle skuteczne. Popularna lipoliza laserowa laserem neodymowo-yagowym bije w naszym kraju rekordy popularności. Nie bez przyczyny: po zabiegu skóra jest o wiele gładsza i jest to sposób o wiele skuteczniejszy, niż masaże czy wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Laser pod postacią światłowodu wprowadza się pod powierzchnię skóry w rejonie zmienionej tkanki, a efekt jego działania to zwiększenie płynności tkanki tłuszczowej i zniszczenie zwłókniałych struktur. Wpływa to na napięcie i uelastycznienie tkanki tłuszczowej.

Polecamy uwadze:

Innym popularnym zabiegiem jest body-mix. Zabieg polega na połączeniu lasera diodowego, krioterapii, masażu próżniowego i fotostymulacji, czyli głębokiej stymulacji światłem.

Lipomasaż na niesforną pomarańczową skórkę

Ciekawymi zabiegami, które zdobywają coraz więcej popularności wśród pacjentek klinik medycyny estetycznej są Endermologia LPG oraz Maximus. Pierwszy z nich za pomocą specjalistycznej głowicy zasysa skórę, a następnie ugniata ją za pomocą specjalnych rolek. Pomaga to wykonać drenaż limfatyczny, który z kolei rozbija komórki tłuszczowe. Zabieg Maximus działa na kilku poziomach: naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i mięśni. Zabieg polega na wykorzystaniu mocy fal radiowych, podgrzewających tkanki do temperatury 60 stopni. Tkanka zostaje upłynniona i usunięta.

Lipoliza iniekcyjna a usuwanie cellulitu

Skuteczne usuwanie cellulitu. Rozpraw się raz na zawsze z pomarańczową skórką
Skuteczne usuwanie cellulitu. Rozpraw się raz na zawsze z pomarańczową skórką

Skuteczne usuwanie cellulitu to nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenia. Zabiegiem, który jest skuteczny ale niedoceniony to jest lipoliza iniekcyjna. Jej zalety można mnożyć: jest to zabieg nieinwazyjny, bezoperacyjny, niewymagający rekonwalescencji a zarazem skuteczny. Podczas zabiegu lekarz wprowadza wybrany roztwór za pomocą igły lub kaniuli w tkankę podskórną. Po zabiegu skóra lekko puchnie i staje się zaczerwieniona, a odczuwany ból można porównać z zakwasami. Aby uporać się z bólem należy masować miejsce ostrzykiwania oraz pić dużo wody (pomoże to również pozbyć się produktów przemiany materii, których organizm będzie próbował się pozbyć po wykonanym zabiegu). Rezultaty zobaczymy po jednym lub kilku zabiegach (zależy to od poziomu zaawansowania naszego cellulitu). Mniej więcej po kilku tygodniach od zabiegu będziemy cieszyć się gładką skórą na długi czas.

Każdy zabieg, który wykonujemy w celu pozbycia się zabiegu musi wiązać się ze zmianą trybu życia – tylko dzięki takiemu połączeniu nasze ciało odczuje zmiany na dłużej. Dobrym pomysłem będą regularne ćwiczenia, picie dużej ilości wody, regularne posiłki i wystrzeganie się nadmiaru soli w diecie.

U kogo występuje cellulit?

Cellulit to cecha kobieca. Występuje nawet u 90% kobiet, podczas gdy mężczyźni to zaledwie 2%. Zależy to więc od hormonów płciowych oraz od komórek tłuszczowych – u kobiet jest ich dwa razy więcej niż u płci brzydszej. Decydujący jest również wiek – zmiany nasilają się u kobiet dojrzałych, chociaż wiele nastolatek również skarży się na ten problem estetyczny. Nie mniejsze znaczenie ma budowa ciała. Kobiety, które naturalnie mają tendencję do pulchnych ud oraz pupy, niskie i przysadziste o wiele częściej skarżą się na nieestetyczne zmiany.

Duży wpływ na powstawanie skórki pomarańczowej mają złe nawyki żywieniowe: spożywanie dużej ilości węglowodanów i tłuszczy na niekorzyść białek, zbyt duża ilość soli powoduje nagromadzenie wody w tkankach, picie alkoholu i dużej ilości kawy. Wpływ ma też siedzący tryb życia (im mniej tkanki mięśniowej, tym gorzej dla wyglądu naszych ud). Skuteczne usuwanie cellulitu nie będzie możliwe, jeśli osoba podejmująca się zabiegów nosi zbyt ciasne ubrania wpływające na odpływ żylny czy wyjątkowo często nosi buty na wysokich obcasach.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl