22 czerwca 2024

Ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?

Ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?

Ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie? Nie da się ukryć, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Każdy kierowca jest zobowiązany do wykupu ubezpieczenia OC. Sprawdźmy na co powinniśmy zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie OC oraz gdzie warto wykupić ubezpieczenie.

Czy warto kierować się jedynie ceną?

Wiele osób uważa, że w przypadku ubezpieczenia OC należy się głównie kierować ceną. Jest to po części prawda, ale tylko wówczas gdy zależy nam jedynie na ochronie podstawowej. Jednak gdy także zastanawiamy się nad dodaniem dodatkowego ubezpieczenia jak NNW czy też AC, to powinniśmy już nieco zapoznać się z ofertą. Czasami możemy być w szoku, że za kilka czy też za kilkanaście złotych więcej, możemy otrzymać naprawdę fajną ofertę na dodatkowe rozszerzenie. W zasadzie to z takiej oferty aż żal nie skorzystać. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Niektóre oferty naprawdę są cenowo bardzo atrakcyjne.

Skuś się na dodatkowe polisy

Oczywiście okazuje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe klientom nie oferują jedynie ubezpieczenia OC, ale także nieco więcej ofert dla samego kierowcy oraz jego pojazdu.

AC jest także ofertą, z której kliencie bardzo chętnie korzystają. Chodzi o ubezpieczenie, które gwarantuje nam wypłatę odszkodowania  w przypadku samego uszkodzenia samochodu z naszej winy. Co więcej zalicza się do tego także kradzież pojazdu czy też zniszczenia samochodu w wyniku żywiołów. Pamiętajmy, że razem z ubezpieczeniem OC oferowane jest AC, ale w różnych wersjach. Może to być Smart Casco, Mini Casco czy też najmniejszy pakiet AC Mini.

Przed zakupem polisy powinniśmy zorientować się w pierwszej kolejności ile kosztuje ubezpieczenie OC w wersji solo, a ile kosztuje w wersji połączonej z pakietem AC. W niektórych przypadkach może to być naprawdę mała różnica cenowa. Rozważmy każdą możliwą opcję. Warto przemyśleć także o NNW. Jest to ubezpieczenie od następstw wypadków nieszczęśliwych, które swoim zasięgiem obejmuje ochronę życia oraz zdrowia kierowcy, a do tego jego pasażerów. Samo odszkodowanie jest wypłacane jako procent wynoszącego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli dużo podróżujemy to powinniśmy rozważyć także ochronę opon i szyb. Wielokrotnie zdarza się dziura w oponie, która może zepsuć nam wycieczkę. Oczywiście wszystkie te ubezpieczenia dodatkowe są dodatkowo płatne. Zatem jeśli nam nie należy na zakresie rozbudowanym oraz także wysokich sumach ubezpieczenia, to zdecydujmy się jedynie na ubezpieczenie OC czy też na pakietach, które do ubezpieczenia OC są dodawane bezpłatnie czy też za naprawdę drobną dopłatą.

Polecamy:

Gdzie wykupić ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?
Ubezpieczenia OC – na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?

Wiele osób także zastanawia się gdzie w ogóle wykupywać ubezpieczenie OC. Tak naprawdę to mamy kilka możliwości. Możemy tego dokonać bezpośrednio w punkcie. Może to już być dany ubezpieczyciel czy też pośrednik ubezpieczeniowy, który posiada ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu przedstawiona nam zostanie najlepsza oferta. Czasem najlepszą ofertą jest najtańsza oferta, a czasami jest to oferta najbardziej rozbudowana i szeroka. W przypadku udania się do punktu ubezpieczyciela czy też pośrednika ubezpieczeniowego załatwimy wszystko podczas jednej wizyty. Na pewno jest to plus. Plusem jest także dostępność wszelkich takich punktów. W zasadzie to znajdziemy je w absolutnie każdym mieście.

Druga możliwość to wykupienia ubezpieczenia OC w sieci. Jest to świetny sposób, podczas którego możemy stać się właścicielem ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Tutaj schemat jest ten sam. Możemy wykupić ubezpieczenie u danego ubezpieczyciela – bezpośrednio na jego stronie internetowej czy też pokusić się o porównywanie różnych ubezpieczeń. Jest to możliwe dzięki porównywarce. To ona właśnie pozwala nam na wybranie najkorzystniejszej oferty.

Możemy także wykupić swoje ubezpieczenie telefonicznie. Nie jest to jednak zbyt dobry sposób dla osób, które są wzrokowcami. Takie osoby jednak wolą zobaczyć daną ofertę. Rozmawiając przez telefon jest im trudno wyobrazić sobie wszelkie korzyści.

Wiele osób także decyduje się na umówienie spotkania z agentem ubezpieczeniowym w swoim miejscu zamieszkania czy też w innym dowolnym miejscu. Dzięki temu na spokojnie możemy porozmawiać ze swoim agentem, przedstawi nam poszczególne oferty, podpiszemy na miejscu umowę i wszystko jest załatwione.

Później mamy także możliwość załatwiania wszystkiego z jedną osobą, a nie próby dzwonienia na infolinię, na której mało kto odbiera telefon.

Jak widzimy sposobów na zakupu ubezpieczenia jest wiele. Wiele jest także czynników, na które musimy zwrócić uwagę wykupując sobie ubezpieczenie. Od tego momentu będziemy nieco bardziej czujni i będziemy wiedzieć co jest istotne w procesie wykupienia ubezpieczeń. Pamiętajmy, że z ubezpieczeniem samochodu możemy także połączyć w pakiet ubezpieczenie mieszkania czy też nawet ubezpieczenie turystyczne. Zorientujemy się także w tym temacie. Im więcej będziemy wiedzieć, tym będzie nam łatwiej nie popełnić żadnego znaczącego błędu. Jest to bardzo ważne.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/