5 marca 2024

Ile kosztuje jeden implant?

Ile kosztuje jeden implant?

Ile kosztuje jeden implant w klinie dr Pawła Dobosza? Implanty zębowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, iż posiadają atrakcyjny wygląd oraz są funkcjonalne. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż znalezienie dobrego gabinetu, w którym poddamy się leczeniu implantologicznemu do łatwych nie należy. Niemniej jednak, jest to możliwe. Warto uświadomić sobie i to, jakie są przeciwwskazania do leczenia implantologicznego. Okazuje się bowiem, że takowe istnieją i warto byłoby mieć tego świadomość. Dobrze byłoby także wiedzieć, jakie koszty związane są z leczeniem implantologicznym. Niestety, nie są one małe.

Jaki jest koszt leczenia implantologicznego?

Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – To trzeba wiedzieć!Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie koszty są właściwie związane z leczeniem implantologicznym. Na tak postawione pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, na jak wiele implantów się decydujemy. Okazuje się, że koszt jednego implantu zębowego może wynieść nawet 4 tysiące złotych.  W niektórych przypadkach koszt będzie rzecz jasna mniejszy, w innych nieco wyższy. Należałoby więc zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Niektórzy decydują się na wykonanie więcej niż jednego implantu. Jeżeli i nam chodzi po głowie taka opcja, bardzo dobrze byłoby zastanowić się nad tym, skąd zdobędziemy pieniądze.

Na szczęście, możliwe jest opłacenie kosztu leczenia implantologicznego z własnych oszczędności. Trzeba jedynie być na to przygotowanym. Jeżeli nie mamy jednak odpowiedniej ilości środków, najlepszym z możliwych rozwiązań może okazać się zaciągnięcie pożyczki. Warto byłoby jednak zastanowić się, czy mamy na to szanse. Jeśli mamy zbudowaną pozytywną historię kredytową, bez wątpienia uda nam się uzyskać upragniony kredyt. Jeżeli nie zdobędziemy wystarczającej ilości środków, podchodźmy do leczenia implantologicznego sukcesywnie. Najpierw wykonajmy jeden implant, później kolejny i kolejny. Z czasem uda nam się wykonać tyle implantów, ile chcieliśmy.

Jak wybrać najlepszy gabinet?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać najlepszy gabinet. Należy zdecydować się na dobry gabinet stomatologii oraz chirurgii szczękowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się przejrzenie informacji na temat poszczególnych gabinetów. Dowiedzmy się więc, jakie gabinety działają w naszej okolicy. Największy wybór gabinetów stomatologii oraz chirurgii szczękowej będziemy mieli w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w mniejszych miasteczkach także mogą działać dość dobrzy dentyści. Wskazane będzie zastanowienie się nad tym, jakie kryteria chcemy wziąć pod uwagę przy wyborze dentysty. Dla niektórych najistotniejsze jest kryterium cenowe. Dla innych zdecydowanie ważniejsze będzie kryterium jakościowe. Cena zawsze powinna iść jednak w parze z jakością. Z tego też względu, gabinet musi być wybierany jak najstaranniej. Porównanie cenników będzie bez wątpienia przydatne, choć to nie wszystko. Należałoby również zastanowić się nad przeczytaniem opinii. Zapoznanie się z opiniami na temat danego specjalisty sprawi, że będziemy wiedzieć, jak wielu pacjentów jest zadowolonych z jego usług.

Jakie są przeciwwskazania do poddania się leczeniu implantologicznemu?

Niestety, leczenie implantologiczne nie jest dla każdego. Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do tego rodzaju terapii. Nie da się jednak nie zauważyć, że niektóre z nich mają charakter przemijający. Po ich ustąpieniu możliwe będzie więc poddanie się leczeniu. O jakich przeciwwskazaniach jest więc mowa? Wśród przeciwwskazań na pewno warto wyróżnić schorzenia nowotworowe, ciążę oraz karmienie piersią. Niestety, przeciwwskazaniem może być także źle leczona i niewyrównana cukrzyca oraz rzecz jasna zaburzenia krzepliwości krwi. Nie sposób zaprzeczyć temu, że przeciwwskazanie stanowi również zbyt młody wiek pacjenta. Jeśli organizm wciąż się rozwija, wykonanie implantu zębowego nie będzie możliwe.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ile kosztuje jeden implant?
Ile kosztuje jeden implant?

Wybierając się na leczenie implantologiczne, należy zastanowić się nie tylko nad gabinetem, który wybierzemy. Należałoby pomyśleć także o tym, jak wygląda sam zabieg i jak długo trwa. Oczywiście czas trwania będzie uzależniony od tego, jak wiele implantów wykonujemy. Trzeba mieć na uwadze to, że zabieg może być dość nieprzyjemny, zwłaszcza dla osób wrażliwych. Nie należy jednak w żadnym razie obawiać się bólu w trakcie zabiegu.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pacjent otrzymuje znieczulenie. W zdecydowanej większości przypadków jest to znieczulenie miejscowe, ale w pewnych przypadkach może być to znieczulenie ogólne. Wiele zależy od tego, jak lekarz widzi dany przypadek. Każdy przypadek jest bowiem nieco inny i musi być rozpatrywany indywidualnie. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki implantom będziemy mogli poczuć się pewniej. Implanty sprawią, że nasz uśmiech będzie prezentował się naprawdę atrakcyjnie. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg jest wieloetapowy. Niemożliwe będzie więc szybkie wyjście z gabinetu dentystycznego. Na wizytę najlepiej wygospodarować więc dużą ilość czasu.