17 kwietnia 2024

Najważniejszy dzień w Waszym życiu

Najważniejszy dzień w Waszym życiu

Najważniejszy dzień w Waszym życiu – organizacja własnego wesela spędza sen z powiek niejednej osobie. Wszystko za sprawą wielu obowiązków oraz rzeczy, które musimy samodzielnie przemyśleć i zamówić. Zwykle nie mamy żadnego doświadczenia w kwestii organizacji tak wielkiego wydarzenia. Dlatego też warto skorzystać z kilku wskazówek, dzięki którym krok po kroku doprowadzimy swoje marzenia do realizacji.

Ślub z Twoich marzeń

Organizując wesele najpierw musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie ono powinno być. To Wasz dzień, który będziecie wspominać przez resztę swojego życia. Nie możecie spełniać cudzych oczekiwań – rodziców, dziadków, rodziny. Wsłuchajcie się we własne potrzeby i postarajcie się w taki sposób wszystko zaplanować, aby ostateczny kształt całego przedsięwzięcia nie odbiegał zbyt mocno od Waszych wyobrażeń. Jeśli nie lubicie tłocznych uroczystości i w tak ważnym dla siebie dniu chcielibyście mieć przy sobie tylko najbliższe osoby, zaplanujcie wesele na niewielką liczbę osób. Co z tego, że Wasi rodzice pragną zorganizować uroczystość na 150 gości? Organizacja własnego wesela o stresujący czas, kiedy to będziecie musieli nauczyć się odmawiać, podkreślać swoją indywidualność i bronić własnego zdania. Uzbrójcie się w cierpliwość i nie pozwólcie, by ktokolwiek ingerował w Wasze marzenia.

Miejsce i data ślubu

Najważniejszy dzień w Waszym życiu
Najważniejszy dzień w Waszym życiu

Podstawową kwestią, od której powinniście rozpocząć przygotowania do ślubu jest określenie odpowiedniej daty. Może macie jakąś szczególną, z którą łączy Was wiele wspomnień? Idźcie tym tropem i znajdzie najbardziej optymalny termin. Kolejnym krokiem jest zarezerwowanie sobie miejsca w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w Kościele – zależnie od Waszych preferencji i przekonań. Ostatnim krokiem na tym etapie jest znalezienie sali weselnej, na której zorganizujecie uroczystość. Jej wielkość musicie dostosować do liczby zaproszonych przez Was gości. Jeśli planujcie skromne wesele, stawiajcie na klimatyczne, niewielkie sale, w których stworzycie rodzinną, serdeczną atmosferę. Natomiast jeżeli chcielibyście mieć przy sobie w tym dniu wiele osób, musicie poszukać dużej, przestronnej restauracji, w której każda osoba będzie miała wystarczająco miejsca, by czuć się komfortowo.

Wszystkie ważne usługi

W dzisiejszych czasach ludzie organizują swoje wesela nawet z trzyletnim wyprzedzeniem. Dlatego też znając datę swojego ślubu od razu powinniście szukać firm, z których usług będziecie chcieli skorzystać. Orkiestra, fotograf, kamerzysta, barman, fotobudka, animatorzy – to podstawowe atrakcje, które pojawiają się na większości nowoczesnych wesel. Skupcie się również na Waszych gościach i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy chętnie skorzystają z usług barmańskich. Jeśli organizujecie wesele bez dzieci, zamawianie animatorki nie ma żadnego sensu. Jeżeli planujecie skromną uroczystość w gronie kilkunastu najbliższych osób, wystarczy tylko fotograf, którzy uchwyci Wasze szczęście. Ilość usług dostosujcie do charakteru organizowanej przez Was imprezy.

Skupcie się na detalach

Istotną kwestią są również detale, które przykuwają uwagę gości i sprawiają, że oprawa całej uroczystości doda jej szyku, elegancji i nastrojowości. Jedną z rzeczy, na które zwracają uwagę Panny Młode jest wystrój restauracji. Musisz zdecydować, czy chcesz, aby na Twoim weselu na stołach pojawiły się bukiety żywych kwiatów, kokardy na krzesłach, kolorowe serwetki, lampiony, świetlne napisy lub jakiekolwiek inne ozdoby. Pamiętaj jednak, że minimalizm popłaca i im bardziej stonowane detale wybierzemy, tym lepiej nasza sala weselna będzie wyglądać.

Prezenty

Organizując wesele oczywistością jest, że Młoda Para oczekuje od swoich gości prezentów. Często na dawanych im zaproszeniach sugerują, co by ich najbardziej ucieszyło. Czasami są to butelki dobrego wina, dobroczynne datki, kwiaty lub po prostu pieniądze. Warto jednak zadbać o drobne upominki dla swoich gości, dzięki którym docenią oni Wasze zaangażowanie i poczują się ważni. Fantastycznym pomysłem są krówki weselne, które coraz częściej pojawiają się na ważnych uroczystościach. Sami możemy zaprojektować wzór opakowań, dzięki czemu personalizujemy zamówienie. Układając przy talerzu każdego gościa drobne pudełeczko sprawimy mu prawdziwą radość. Pamiętajmy, że ślub to ważny dzień, w którym powinniśmy się otaczać wzajemną życzliwością, miłością i szacunkiem.

Zadbajcie o swój komfort

Musicie również pamiętać o własnym komforcie. Utrapieniem wielu Par Młodych są niewygodne ubrania oraz buty, które krępują ruchy i skutecznie psują humor. Kupione przez Was buty ślubne powinniście wcześniej już zakładać na stopy. Idąc na spacer, jadąc na zakupy lub do restauracji – dopasujcie je do własnych ciał, by później nie sprawiły Wam przykrych niespodzianek. Jeśli mają Was obetrzeć, to lepiej, by zrobiły to przed weselem, niż w jego trakcie. Kolejną kwestią jest suknia Panny Młodej, która sprawia dyskomfort większości pań. Ucz się w niej chodzić już kilka dni przed ślubem. Wykonuj drobne ruchy, próbuj tańczyć, podnosić ręce, kucać. Musisz wyczuć, jaki masz zakres ruchu i czy jesteś w stanie przetańczyć w swoim stroju całą noc. Jeśli obawiasz się, że będzie to niemożliwe, kup sobie drugą elegancką sukienkę, którą wykorzystasz jeszcze na wiele okazji. Czując jakikolwiek dyskomfort przebierz się w nią. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli w pełni cieszyć się własnym ślubem.