Czy medycyna estetyczna jest tylko dla ciała?

Czy medycyna estetyczna jest tylko dla ciała?

Czy medycyna estetyczna jest tylko dla ciała? Wiele się mówi w dzisiejszych czasach na temat medycyny estetycznej. Poprawia ona wygląd kobiet, pozwala odjąć lat, cofa zegar biologiczny, sprawia, że problem, który istniał i nam przeszkadzał, można w kilka chwil usunąć i raz na zawsze się go pozbyć. Medycyna estetyczna na przestrzeni ostatnich lat znacząco się zmieniła, a ilość oferowanych zabiegów jest naprawdę ogromna. Bez względu na to, czego dotyczy nasz problem, jesteśmy w stanie sobie z nim bez problemu poradzić. Jeśli chcemy mieć większe usta, nie ma najmniejszego problemu.

Kiedy mamy trądzik, zwalczymy go określonymi metodami. Gdy na ciele jest cellulit, którego w żaden sposób nie mogliśmy się pozbyć, nagle specjalna maszyna jest w stanie zdziałać w tym zakresie cuda. Tak naprawdę dziś możemy zrobić wszystko, co dotyczy naszego ciała, jak również i twarzy. Dla specjalisty nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, bowiem mając odpowiedni sprzęt, a także stosowną wiedzę, jest on tak naprawdę w stanie zrobić dla kobiety wszystko. Dziś jednak chcielibyśmy ten temat przejrzeć z zupełnie innej strony. Nie patrzeć na pojęcie medycyna estetyczna jako szansa na zmianę wyglądu zewnętrznego, ale jako na poprawę tego wszystkiego, co kryje się w naszym wnętrzu. 

Medycyna estetyczna – poprawa komfortu psychicznego

Czy medycyna estetyczna jest tylko dla ciała?
Czy medycyna estetyczna jest tylko dla ciała?

Jedną z zasadniczych kwestii jest bez wątpienia poprawa komfortu psychicznego. Często to, co występuje na naszym ciele, tak naprawdę nie wpływa znacząco na nasz wygląd. Zdarza się, że mamy jakąś zmianę, a ona dla innych nie jest w ogóle widoczna. Nam z kolei wydaje się, że patrzą na nią dosłownie wszyscy. To sprawia więc, że nasz komfort psychiczny naprawdę kuleje. Nie potrafimy się wyluzować, mamy problemy by wyjść do ludzi, zamykamy się w sobie, zakładamy na siebie maski i tony ubrań, żeby tylko nie być widocznymi w świecie. Medycyna estetyczna jest często więc po to, by odkryć w kobiecie coś więcej, niż tylko to zewnętrzne piękno. Można wiadomo odmłodzić się o dziesięć lat, mieć jędrną, młodą i piękną skórę, czy twarz bez zmarszczek. To wszystko można, ale często zdarza się tak, że kobiety robią coś dla siebie ze względu na to właśnie, aby poprawić ten komfort psychiczny i poczuć się w swoim ciele lepiej, niż do tej pory. Często nasz wygląd to jedynie efekt uboczny, a to, jak czujemy się wewnętrznie jest najważniejszym elementem i na tym właśnie powinniśmy się skupić.

Medycyna estetyczna – podniesienie samooceny

65% kobiet według statystyk ma zaniżoną samoocenę. Wynika ona z różnych przyczyn. Problem ze sobą, brak akceptacji ze strony partnera, wygląd, który sprawia, że nie czujemy się ze sobą dobrze patrząc w lustro. Jesteśmy jednak przekonani o tym, że jeśli coś jesteśmy w stanie w sobie zmienić, nasza samoocena może gwałtownie wzrosnąć. Co szczególnie ciekawe, okazuje się, że medycyna estetyczna jest właśnie w stanie w tym zakresie zdziałać dosłownie cuda. Jeśli mamy jakiś problem z wyglądem zewnętrznym, jest coś, co jest widoczne i o czym stale myślimy, usunięcie tego może nagle sprawić, że zaczniemy się sobie podobać, skupimy się na pozytywach naszej osoby, a nie na ciągłym myśleniu o tym, co jest w nas problemem. Wiele kobiet nie potrafi cieszyć się życiem, nie wierzą w siebie i nie potrafią docenić tego, co mają. Skupiają się na tym co złe, a nie widzą tego, co tak naprawdę dobre. Poprzez małe zmiany wyglądu można jednak podnieść swoją samoocenę i sprawić, że choć zmiany będą widoczne przede wszystkim na ciele, to zmieni się przede wszystkim to, co ukryte jest głęboko w nas. 

Medycyna estetyczna – ciekawsze życie w każdym aspekcie

Jeśli zmienimy w sobie coś, co zawsze nam przeszkadzało, co powodowało, że czuliśmy się ze sobą źle, nagle może okazać się, że medycyna estetyczna zmieniła nasze życie o 180 stopni w każdym niemal aspekcie. Nagle to, co było problemem już nim nie jest. Mieliśmy problem, by rozebrać się przed swoim mężczyzną? Wstydziliśmy się rozstępów na brzuchu lub cellulitu na udach? Może zamiast myśleć, jak to zaakceptować, warto to zwalczyć. Wystarczy wybrać się do dobrego gabinetu, by poddając się serii określonych zabiegów, rozwiązać problem, który wpłynie znacząco na nas, na nasze życie z ukochaną osobą, na naszą sferę seksualną? A może masz problem, by wyjść do ludzi, spotykać się ze znajomymi, nawiązywać nowe znajomości? Jeśli tak, może problem tkwi w czymś, co Tobie przeszkadza. Zastanawiasz się i dochodzisz do wniosku, że tak – jest to trądzik na twarzy, blizny na szyi, potliwość rąk lub inna przypadłość, która Tobie całkowicie dezorganizuje życie. Wystarczy więc wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, wywiad, konsultacja, a następnie odpowiednie działanie i już w bardzo szybkim czasie taki problem może w ogóle nie istnieć. Czy tego więc chcesz? Czy na tym właśnie Tobie zależy? Zacznij od siebie, od małych zmian, których nie akceptujesz, a szybko przekonasz się, że wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. 

You May Have Missed