Stawiaj zawsze na komfort swoich stóp

Stawiaj zawsze na komfort swoich stóp

Stawiaj zawsze na komfort swoich stóp – stopy to taka część ciała, która podtrzymuje cały ciężar naszego ciała. Im więcej mamy kilogramów, tym więcej muszą one utrzymać. Większość z nas zupełnie o stopy nie dba. Zbyt mała higiena, niewłaściwie dobrane buty, odciski, kurzajki, bardzo często ogromna potliwość, a do tego i grzybica.  Dbanie o stopy kojarzy nam się przede wszystkim z kobietami, malowaniem paznokci, z pielęgnowaniem pięt, z nawilżaniem stóp. Prawda jest jednak taka, że to jedynie kwestia wizualna, a wiele problemów związanych jest z chorobami, które tak, jak w przypadku wielu chorób, należy po prostu leczyć. 

Większość dnia nasze stopy spędzają w butach. Skarpety lub rajstopy, a na to mało wygodne buty. Te cisną, duszą, nie przepuszczają powietrza. Czy potrafimy sobie wyobrazić, jaki to ma wpływ na ich komfort? Podologia jest dziedziną z pogranicza kosmetologii i medycyny, która zajmuje się właśnie problemami stóp, diagnozowaniem chorób i szukaniem najlepszych sposobów ich leczenia. Oczywiście problemy mogą być naprawdę różnorodne. Jedna osoba walczy z nadpotliwością stóp, które powodują bardzo nieprzyjemny zapach. Inny walczy z wrastającymi paznokciami, które są bardzo bolesne. Jeszcze ktoś inny ma problem z kurzajkami, modzelami lub odciskami. I w każdym tak naprawdę przypadku potrzebny jest nam podolog, mimo że dla każdego pacjenta będzie on musiał zastosować zupełnie inne leczenie.

Polecamy:

Wybór profesjonalnej kliniki podologicznej

Stawiaj zawsze na komfort swoich stóp
Stawiaj zawsze na komfort swoich stóp

Tak, jak w przypadku wyboru lekarza, czy też każdego innego specjalisty ważne jest to, aby taka osoba była profesjonalistą w swoim fachu. Nie sztuką bowiem jest wybrać się do danej osoby, ale sztuką jest postawić na taką, dla której podologia jest fachem w ręku, która ma wiedzę, ukończone szkolenia i kursy, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie.

Dziś dzięki temu, że tych klinik podologicznych jest coraz więcej, dobre miejsca wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów i wciąż poszerzają ofertę. W gabinetach podologicznych można więc wykonać między innymi badanie rozkładu nacisku na stopę, można określić parametry biomechaniki chodu, zdiagnozować wszelkie wady stóp, jak również i kończyn dolnych. W wielu miejscach można także wykonać badanie stopy pod kątem stopy cukrzycowej. Tam też wykonuje się tworzenie wkładek ortopedycznych pod konkretnego pacjenta, indywidualnie dopasowując je do potrzeb osoby mającej dany problem. Podolog jest specjalistą, który rozwiązuje wszelkie problemy i stara się tak dopasować sposób leczenia, by móc szybko zdiagnozować problem  wdrożyć odpowiednie leczenie. Podologia zaś jest tą dziedziną, by tymi stopami jak najlepiej móc się zająć.

Można skorzystać z pomocy specjalisty na NFZ lub wybrać klinikę podologiczną prywatnie. W przypadku leczenia na kasę chorych czas oczekiwania jest niezwykle długi i nie zawsze możemy sobie na to czekanie pozwolić. Wybierając z kolei prywatną klinikę, wizytę można umówić niemal z dnia na dzień, a zabieg wykonać od razu, całkowicie pozbywając się wszelkich problemów.

Różnorodne zabiegi na stopy

W im lepszej nasze stopy są kondycji, tym lepiej się czujemy, odczuwamy większy komfort, stawiamy na większą wygodę. Stopy są filarem naszego ciała i podtrzymują ciężar. Każdy kilometr, który musimy przejść, to wysiłek dla naszych stóp. Bardzo dużym problemem są niewłaściwie dobrane buty. Kobiety często całe dnie chodzą na szpilkach, co jest bardzo niebezpieczne zarówno do stóp, jak również i dla naszego kręgosłupa. Nosimy tanie podróbki, które nie przepuszczają powietrza, powodują odciski i modzele. Mamy problem ze stopami, a całkowicie go bagatelizujemy. Podologia często wydaje nam się być dziedziną tak kosmiczną, iż nawet na nią nie zwracamy najmniejszej uwagi.

Leczenie różnego rodzaju schorzeń

W przypadku pojawienia się różnego rodzaju schorzeń, konieczna jest natychmiastowa wizyta u specjalisty. Tylko bowiem w ten sposób możemy sobie pomóc, nie robiąc z małego problemu tego dużego, który mógłby powodować jeszcze większe kłopoty. Jeśli chodzi o nasze stopy, ich dobra kondycja stanowi element nadrzędny, a podologia jest taką dziedziną, na jaką należy zwrócić uwagę, by móc stopom pomóc. Jeśli na przykład mamy problem z kurzajkami, od razu powinniśmy się zgłosić do specjalisty. Ten w zależności od rodzaju kurzajek może zastosować leczenie farmakologiczne, zamrażanie ich lub wypalanie prądem. Jeśli są modzele lub odciski, także można wybrać leczenie farmakologiczne, a także zastosować rozwiązania, które zapobiegną rozwojowi tego typu schorzeń. Zmiana obuwia na inne, wkładki ortopedyczne. Jeśli jest problem z nadpotliwością stóp lub z grzybicą, tutaj ingerencja podologa także stanowi element podstawowy, jeśli chcemy jak najszybciej danego problemu się pozbyć. Jedno jest pewne – każde schorzenie związane z naszymi stopami, które powodują dyskomfort, ból lub nasze zdenerwowanie, zawsze powinniśmy skonsultować ze specjalistą podologiem.

You May Have Missed