Podolog Warszawa

Podolog Warszawa

Klinika podologiczna z Warszawy specjalizuje się w zabiegach służących do wyeliminowania najczęstszych zmian i samej profilaktyce. Poprawiają one zdrowie stóp, jak i ich wygląd. Dowiedz się, co dokładnie oferuje klinika podologiczna.

Czym jest podologia?

Jest to dosyć nowa dziedzina, która obejmuje działania z zakresu diagnozy, leczenia, rehabilitacji oraz zapobiegania występowania schorzeń stóp. Podolodzy zajmują się nie tylko usuwaniem odcisków, modzeli, wzrastających paznokci, ale też pielęgnują stopy i udzielają pacjentowi cennych informacji. Ponadto, są w stanie dobrać swoim pacjentom wkładki ortopedyczne, dzięki którym zapewnia się prawidłowe ustawienie stopy.

Jak wygląda wizyta w klinice podologicznej w Warszawie?

Najpierw specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, po czym dobiera dla niego odpowiednią metodęterapii. Udziela też wskazówek dotyczących postępowania pacjenta w domu.

Podolodzy oferują też produkty wspierające leczenie oraz te do pielęgnacji kończyn dolnych.

Co oferuje klinika podologiczna z Warszawy?

Korekcja wrastającego paznokcia

Wrastający paznokieć jest dosyć częstym problemem, który może pojawić się u osób każdym wieku. Przeważnie jest on wynikiem nieprawidłowego obcinania paznokci, otyłości tudzież żle dobranego obuwia. Specjalista jest w stanie szybko zażegnać ten problem, między innymi przez założenie klamry korygującej.

Leczenie grzybicy stóp i paznokci

Grzybica jest bardzo zaraźliwą chorobą. Najczęściej do jej zakażenia dochodzi na przykład na basenie. Wraz z jej rozwojem, obejmuje z czasem coraz większą powierzchnię stóp czy paznokci. Leczenie tej choroby musi zająć się specjalista, który dopiero po badaniu diagnostycznym dobierze sposób leczenia.

Leczenie pękających i zrogowaciałych pięt

Suche i pękające stopy są dużym problemem, gdyż wyglądają mało estetycznie. Ponadto, ich pęknięcia wywołują często dolegliwości bólowe. Klinika podologiczna oferuje profesjonalne i co ważne, w pełni bezpieczne usunięcie zrogowaciałego naskórka. Ponadto, specjalista pomoże pacjentowi dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji wymagającej skóry stóp, czyli te dogłębnie odżywiające, nawilżające i zmiękczające twardy naskórek.Usunięcie kurzajek, brodawek, odcisków, modzeliPrzeprowadzane w klinice zabiegi skupiają się też na usuwaniu nieestetycznych brodawek, kurzajek, odcisków i modzeli. Jeśli chodzi o brodawki, eliminuje się je przy pomocy ciekłego azotu, zamrażając zmiany albo poprzez tak zwane łyżeczkowanie.

Profilaktyka oraz leczenie haluksów

Halusk jest to deformacja palucha, która przeważnie występuje u kobiet. Utrudnia zakup odpowiedniego obuwia, a także powoduje dolegliwości bólowe. Podolog z Warszawy https://g.page/satinpodologia?share jest w stanie zapobiec dalszym zmianom, poprzez dobranie klinów, jak i zalecenie odpowiednich ćwiczeń.Leczenie nadmiernej potliwości stópNadmierna potliwość stóp powoduje znaczny dyskomfort, a przy tym doprowadza do rozwoju grzybicy. W klinice podologicznej w Warszawie można pozbyć się i tego problemu, przez dobranie odpowiednich środków przeciw poceniu.Profilaktyka stopy cukrzycowejStopa cukrzycowa jest niezwykle uciążliwym i poważnym powikłaniem cukrzycy, które wynika z naruszenia nerwów i naczyń.

W czym jeszcze pomoże klinika podologiczna?

W klinice podologicznej przeprowadza się najpierw diagnozę, a w razie potrzeby pacjent dostaje skierowanie do odpowiedniego lekarza. Warto pamiętać, iż pewne problemy ze stopami mogą być symptomami różnych schorzeń. Podolog w Warszawie https://satin.pl/ zajmuje się też pobieraniem materiału do badań mykologicznych oraz bakteriologicznych, aby określić przyczynę występowania zmian na skórze czy paznokciach i móc wdrożyć odpowiednią terapię. Oprócz tego, klinika podologiczna zajmuje się:

  • Rekonstrukcją płytki paznokcia- jest ona konieczna jeśli doszło do naruszenia płytki przez uraz czy też z innych powodów. Do wypełniania ubytków specjalista używa masy akrylowej,
  • Leczniczy pedicure- podczas niego poprawie ulega wygląd paznokci nawet tych zdeformowanych i ze schorzeniami,
  • Pedicure kosmetyczny.

Wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne są najlepszym rozwiązaniem w profilaktyce dysfunkcji stóp, jak i w ich leczeniu. Odpowiednio dobrana wkładka pod danego pacjenta, pozwala na skuteczną korekcję, a także jest wsparciem dla kinetyki stopy i całej kończyny. Wkładka służy do prawidłowego ustawienia stopy, kolan oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także zniwelowania dolegliwości bólowych. Ponadto, umożliwia odciążenie miejsc najbardziej przeciążonych. Klinika podologiczna nie tylko dobiera, ale także zajmuje się sprzedażą takich wkładek.

Komu polecane są zabiegi podologiczne?

Oferta kliniki podologicznej kierowana jest do osób, które cierpią z powodu schorzeń stóp i płytki paznokciowej. Mogą one wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji stóp czy też predyspozycji genetycznych. Ponadto, z oferty mogą skorzystać osoby narażone na urazy czy infekcje grzybicze i wirusowe. Klientami podologa są też kobiety, które cierpią z powodu odcisków, otarć czy deformacji stóp, które powstały przez obuwie na wysokim obcasie. Zabiegi wykonywane są też u osób cierpiących na cukrzycę, które wymagają szczególnej pielęgnacji stóp.

You May Have Missed