24 maja 2024

Chusty do noszenia dzieci – od kiedy można zacząć motać je dla dzieci?

Chusty do noszenia dzieci - od kiedy można zacząć motać je dla dzieci?

Chusty do noszenia dzieci – od kiedy można zacząć motać je dla dzieci? Chusty dla dzieci to świetny sposób na to, by móc przemieszczać się na przykład o mieszkaniu z pustymi, wolnymi rękami, a przy okazji wciąż mieć przy sobie niemowlaka. Liczne możliwości wiązań sprawiają, że możemy pozwolić sobie na różnorodne formy noszenia dziecka już od jego pierwszych chwil. Na jakie chusty więc warto stawiać?

Wyprawka dla dziecka – czego nie może zabraknąć?

Zostanie rodzicem dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. Tym bardziej kiedy przychodzi moment zastanowienia się nad skompletowaniem wyprawki dla dziecka. Na jakie elementy postawić, co będzie nam niezbędne, a co potrzebne dopiero na późniejszych etapach życia. Dzięki możliwościom technologicznym i szybkiemu dostępowi do informacji, bez problemu dzisiaj każda świeżo upieczona mama może skorzystać z porad innych, bardziej doświadczonych kobiet, które opowiadają o swoich rozwiązaniach i elementach, które akurat u nich okazały się skuteczne. Jak wybrać wózek, na jakie kolory pomalować pokój dla dziecka czy praktyczne porady żywieniowe, zaraz na początku dla kobiety, która zostaje matką, są na wagę złota. Bardzo popularnym trendem w ostatnich latach dla rodziców małych dzieci jest tak zwana chusta.

Od kiedy można motać chustę dla dziecka?

Chusta dla niemowlaka jest produktem, który można zakupić w każdym sklepie z akcesoriami dla maluchów zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach online. Jest to bardzo praktyczna i uniwersalna opcja, która sprawdzi się w domu, poza nim, na różnego rodzaju wyjazdach. Wielu rodziców zadaje pytania od kiedy taką chustę można zaserwować dziecku. Specjaliści uważają, że już od niemowlęctwa zakładanie chusty jest jak najbardziej wskazane. Chusta do noszenia, jak sama nazwa wskazuje służy rodzicom do noszenia takiego niemowlaka. Szczególnie kiedy dziecko jest bardzo małe i potrzebuje kontaktu fizycznego z rodzicem, tego rodzaju chusta pomaga w utrzymaniu tej bliskiej więzi.

Dlaczego motanie chusty może okazać się bardzo przydatne dla rodziców?

Od tysięcy lat matki i ojcowie nosili swoje dzieci na rękach, kiedy te jeszcze nie potrafiły chodzić. Natomiast warto zauważyć również, że noszenie niemowlaka sprawia, iż zaczynają mdleć ręce, słabną, i musimy odłożyć malucha do łóżeczka lub przekazać drugiemu rodzicowi. Co więcej, kiedy trzymamy rękami dziecko w ramionach, to obie mamy zajęte i nie jesteśmy w stanie przy okazji wykonywać żadnej innej czynności. Dlatego też posiadanie produktu wśród własnych zasobów, jakim jest chusta do noszenia dziecka może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wielu rodziców używa tego rodzaju chust w różnych okolicznościach. Gotowanie w kuchni z dzieckiem na plecach w chuście, sprzątanie czy spacerowanie. Wszystkie te czynności wciąż można wykonywać, jednocześnie mając przy sobie dziecko. Chustowanie niemowlaka polega na tym, że wykorzystujemy taką właśnie chustę do stworzenia różnego rodzaju wiązań, w których stabilnie możemy zamotać dziecko.

Pomoc specjalisty przy nauce wiązania

Chusty do noszenia dzieci - od kiedy można zacząć motać je dla dzieci?
Chusty do noszenia dzieci – od kiedy można zacząć motać je dla dzieci?

Na początku może wydawać się to trudne i nawet podstawowe treści w sieci ilustrujące, jak powinny wyglądać poszczególne wiązania, mogą okazać się nie do końca proste do odtworzenia samemu w domu. Na szczęście na rynku od kilku lat coraz popularniejsze są usługi osób, które zajmują się właśnie lekcjami indywidualnymi z rodzicami. Pani przychodzi do nas do domu i pokazuje jak wykonywać wiązania. Dzięki temu pod okiem specjalistki można nauczyć się naprawdę wiele, dzięki czemu skorzystamy na tym zarówno my sami, jak i nasz maluch, którego będziemy mogli mieć częściej przy sobie. Wielu rodziców zapisuje się na tego rodzaju kursy wiązania chusty do noszenia dzieci jeszcze przed narodzinami dziecka. Wówczas osoba prowadząca taki kurs przygotowuje dla nas zestawy różnych chust w wielu rozmiarach i możemy wypróbować wiele technik i możliwości motania. Chusty dla noworodka mogą różnić się nie tylko rozmiarem, ale także rodzajem tkaniny, z jakich są wykonane. Jakość ta będzie istotnie wpływać na komfort korzystania z chusty.

Materiał na chusty – jaki wybrać?

W wielu przypadkach chust można znaleźć domieszki takich materiałów jak wełna czy len. Jednak dla początkujących rodziców, stawiających swoje pierwsze kroki przy motaniu, warto zaopatrzyć się w chusty bawełniane. Jest to rodzaj materiały z jednej strony na tyle trwały i mocny, a z drugiej wciąż elastyczny, że do wiązania chusty będzie nadawać się niemal idealnie. Wiele początkujących rodziców decyduje się na wybór zupełnie elastycznej chusty, która posiada jeden rozmiar. Jest to prostszy sposób na wiązanie dziecka i tworzenie nosidełka dla niego. Popularna jest również chusta tkana do noszenia. Cieszy się ona sporym poważaniem wśród rodziców, dlatego że struktura materiału, z jakiego została wykonana doskonale podtrzymuje kręgosłup i sprawia, że niemowlę czuje się wewnątrz bardzo komfortowo. Tutaj jednak należy zwrócić uwagę na to, że nauka obsługi tkanej chusty, tak by mogła ona optymalnie służyć jest zdecydowanie dłuższy i nieco bardziej skomplikowany. Dlatego też rodzice sięgają po tkaną chustę zdecydowanie później, a na początku stawiają na bardziej elastyczne tkaniny.