Jak nazywają się części do trampoliny?

Jak nazywają się części do trampoliny?

Jak nazywają się części do trampoliny? Trampoliny zewnętrze oraz wewnętrzne ostatnimi laty zyskały dużą popularność. Systematyczne korzystanie z nich, wzmacnia układ mięśniowy oraz wpływa na prawidłowy rozwój układu ruchowego dziecka i zmysłu równowagi. Dlatego ciekawą inwestycją są parki trampolin, akcesoria użyte do ich budowy muszą jednak spełniać określone normy bezpieczeństwa oraz cechować się wysoką wytrzymałością. Z jakich elementów składa się profesjonalna trampolina?

Podstawa trampoliny

Jak nazywają się części do trampoliny?
Jak nazywają się części do trampoliny?

Projekt parku trampolin musi uwzględniać produkty o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia oraz zapewniające bezpieczeństwo. Podstawa trampoliny musi być wykonana z solidnego materiału, ponieważ stabilizuje całą konstrukcję. Skutecznym rozwiązaniem są nogi wykonane w kształcie litery U. Taki kształt właściwie rozkłada przeciążenia powstałe podczas skakania oraz zapobiega zapadaniu trampoliny w podłoże. Stosowane są również dodatkowe stabilizatory. W parkach rozrywki w celu przytwierdzenia trampoliny zewnętrznej do gruntu, używane są specjalne kotwy. Dzięki temu nie przemieszcza się i jest bardziej stabilna. 

Stelaż

Stelaż to kolejny element, który zapewnia bezpieczną zabawę na trampolinie. Wykonany jest z rur, które są odporne na odkształcenia. Użycie elementów o zbyt niskiej wytrzymałości może skutkować ich wygięciem, a nawet złamaniem. Natomiast niektóre elementy stelaża są osłonięte specjalną pianką, która chroni użytkownika na wypadek uderzenia. Budowa parków trampolin wymaga użycia elementów wysokiej jakości, które spełniają normy bezpieczeństwa.

Mata do trampoliny

Profesjonalne maty trampolinowe przede wszystkim są wytrzymałe i jednocześnie elastyczne, dzięki czemu nie ulegają spękaniu lub deformacji podczas skakania. Z kolei boki są obszyte specjalną taśmą. Jest to szczególnie ważne, ponieważ do tej części zostają zamocowane sprężyny. Zarówno maty trampolinowe sportowe przeznaczone do profesjonalnych treningów, jak i przeznaczone dla amatorów muszą zostać zamontowane na odpowiedniej wysokości, aby w trakcie rozciągania nie stykały się z gruntem. Materiał użyty do wykonania maty, cechuje się wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych, np. silne słońce lub deszcz. 

Sprężyny do trampoliny

Sprężyny są elementami trampoliny, które bezpośrednio wpływają na jakość skoków. Kluczowe są dwie kwestie: po pierwsze ilość, a po drugie sposób mocowania do maty. Końcówki sprężyn nie mogą wysunąć się w wyniku działania naprężeń podczas skoków. Stal, z której są wykonane jest odporna na korozję oraz zużycie zmęczeniowe. Ponadto, im więcej zwojów posiada sprężyna tym lepiej, ponieważ to zapobiega ściśnięciu palców lub dłoni. Natomiast dodatkowo stosowanym elementem, który zabezpiecza przed takimi zdarzeniami są osłony na sprężyny, wykonane z elastycznego i odpornego na uszkodzenia materiału. Dużym zainteresowaniem cieszą się parki trampolin, wyposażenie powinno odpowiadać potrzebom użytkowników i jednocześnie spełniać normy bezpieczeństwa.

Siatka zabezpieczająca

Siatka jest niezbędnym elementem trampoliny, który chroni użytkownika przed wypadnięciem. Jakie siatki zapewniają maksymalne bezpieczeństwo? Przede wszystkim  do montażu parków trampolin przeznaczonych dla młodszych użytkowników, stosowane są siatki z drobnymi oczkami. Dzięki temu rączki lub nóżki maluchów nie zaplączą się. Natomiast w przypadku starszych użytkowników, siatki mogą mieć większe oczka. Każda siatka posiada zamknięcie na zamek błyskawiczny lub zatrzaski. Solidne mocowanie do stelaża, zapewnia prawidłowe ułożenie siatki w pozycji pionowej oraz przestrzeń do zabawy.

Zobacz również:

Drabinka

Drabinka to wbrew pozorom ważny element, który umożliwia bezpieczne wejście i zejście z trampoliny. Kluczowy jest rozstaw szczebelków, który w przypadku trampolin przeznaczonych dla młodszych dzieci jest mniejszy niż dla starszych użytkowników. Odpowiednie mocowanie do stelaża zapewnia bezpieczeństwo. Drabinki do trampoliny produkowane są w rożnych wymiarach – odpowiednio do wieku użytkowników. Natomiast odpowiednie końcówki, pozwalają zamontować je w dowolnym miejscu, w którym znajduje się otwór w siatce.

Solidne łączniki konstrukcji

Dużą popularnością cieszą się parki trampolin, akcesoria użyte w konstrukcji muszą zapewniać jej stabilność. Bezpieczeństwo trampoliny to oczywiście kluczowy parametr, dlatego ważne są połączenia elementów stelażu. Materiał o wysokiej wytrzymałości, odpowiednie wyprofilowanie oraz wykonanie, pozwala szybko zmontować stelaż. Łączniki to kolejne elementy cechujące się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. 

Aktywne spędzanie wolnego czasu oraz dobrą zabawę oferują parki zabaw dla dzieci, projekt takiej inwestycji powinien uwzględniać miejsce do zagospodarowania oraz użycie wysokiej jakości elementów. Profesjonalnie zrealizowana inwestycja jest koncepcją na dochodowy biznes. Elementy trampolin wykonane zgodnie z normami jakościowymi sprawiają, że trampoliny mogą służyć przez wiele lat. To pozwala uniknąć kosztów związanych z ewentualną naprawą powstałych usterek. Ponadto, certyfikowane urządzenia są bezpieczne dla użytkowników

You May Have Missed