18 kwietnia 2024

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin to zastępcze korzenie zębów, które mogą stanowić mocny fundament dla zębów stałych lub usuwalnych protez stworzonych tak, aby pasowały do Twoich naturalnych zębów. Są one chirurgicznie umieszczane w kości szczęki, gdzie funkcjonują jako korzenie brakujących zębów. Instalowane implanty zębów w zapewniają naturalny wygląd, pod względem kształtu i koloru. Czy można poczuć naturalne żucie za pomocą implantów? Tak, ponieważ pełnią naturalne funkcje zębów i odpowiadają tkankom, dają naturalne uczucie żucia.

Implanty zębów w Szczecinie

Zabieg wszczepienia implantów zębów w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/cennik/ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu podczas zabiegu nie odczuwasz bólu. Jednak po zabiegu może wystąpić niewielki dyskomfort, który jest normalny i łatwy do opanowania środkami przeciwbólowymi.

Rodzaje implantów dentystycznych pozwalają rozwiązać takie problemy:

 • Uzupełnić brak jednego lub więcej zębów.
 • Przywrócić funkcje estetyczne i żucia w przypadku utraty skrajnych zębów.
 • Pozbyć się bezzębia – utraty wszystkich zębów w górnym/dolnym rzędzie.

Dla niektórych implantologia to wygodny sposób na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Są pacjenci, którym brakuje siekaczy, dlatego przeciwwskazane jest im noszenie konwencjonalnych protez.

Kto nie może poddać się wszczepieniu implantów zębowych:

 • Osoby z niektórymi chorobami, w których proces gojenia się ran jest trudny.
 • Ciężarne kobiety.
 • Osoby poniżej 18 roku życia
 • Osoby z łagodnymi wyrostkami zębodołowymi.

Zabieg można wykonać tylko u pacjentów o dobrej kondycji jamy ustnej, czyli ważne jest, aby mieć zdrowe zęby, wyeliminować próchnicę, pozbyć się krwawiących dziąseł i innych problemów. Przed wszczepieniem implantów zębów w klinice implantologii zębów https://doboszimplanty.pl/ dr Dobosza  dentysta przeprowadza kompleksowe badanie, pomaga uporządkować jamę ustną, a następnie przedstawia plan działania.

Skuteczność implantów zębów w Szczecinie

W przeciwieństwie do klasycznej protetyki implanty zębów są umieszczane bez mocowania do sąsiednich zębów. Zachowujesz swój poprzedni stan, obciążenie szczęki zostaje znormalizowane, tkanka kostna zostaje wzmocniona.

Plusy i minusy implantów zębów

Przed zainstalowaniem implantów zębów w Szczecinie ważne jest, aby rozważyć ich zalety i wady. Pacjenci podkreślają następujące korzyści:

 • Implanty zębów Szczecin
  Implanty zębów Szczecin

  Nie jest wymagana ścisła dieta. Na początku implant się zakorzeni, ale potem można jeść pokarmy stałe, tak jak w przypadku naturalnych zębów.

 • Nie szkodzi. Sztuczny ząb doskonale zastępuje własny, dzięki czemu nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich elementów.
 • Cechy estetyczne. Istnieje możliwość doboru koloru i kształtu tak, aby sztuczny element doskonale uzupełniał uzębienie.
 • Komfort. Przyzwyczajenie się do sztucznych zębów trwa 2-3 dni, po czym przestają one być ciałem obcym.
 • Kolejną zaletą jest żywotność implantów zębowych do 20 lat. Na termin ten mają wpływ zasady dbania o jamę ustną, jakość wykonywanego zabiegu oraz cechy Twojego organizmu.

Implantologia jest stale udoskonalana, pojawiają się nowe rodzaje implantów zębowych, co zmniejsza ilość niedociągnięć. Pozostają pewne wady, w tym obecność ryzyka, ponieważ nadal jest to interwencja chirurgiczna. Proces gojenia rany pooperacyjnej i wszczepienia obcego elementu zajmie trochę czasu, podczas którego konieczne jest przestrzeganie zaleceń dentysty. Ponadto w porównaniu z tą samą protetyką koszt implantów zębowych jest wyższy.

Jakie są rodzaje implantów zębów w Szczecinie?

Dentysta wybierze implant zębów, biorąc pod uwagę stan jamy ustnej i indywidualne cechy. Zaleca się jednak, aby móc samodzielnie rozróżnić kluczowe typy implantów dentystycznych.

Cechy rodzajów implantów w kształcie:

 • W kształcie korzenia. Przypomina mały korzeń zęba. Przeznaczony jest do wkręcania w szczękę. Taki implant jest trwały, łatwy w montażu przy wymaganej grubości kości.
 • Płytkowy. Ma postać płytki, na której zamocowany jest cienki trzpień. Odpowiedni dla pacjentów z cienką kością szczęki. W porównaniu z poprzednim typem, to materiał blaszkowy, ale proces przyzwyczajania się trwa znacznie dłużej.
 • Podstawowy. Jest to implant w kształcie litery T. Dentysta wkręca go w głębokie warstwy kości. Jest idealny dla osób z małą ilością kości w szczęce.

Jakie są rodzaje implantów zębowych w Szczecinie zgodnie z zasadą instalacji?

W implantologii konieczne jest uwzględnienie terminu zabiegu, w zależności od stopnia interwencji chirurgicznej. Dodatkowo weź pod uwagę czas gojenia implantów.

Istnieją 4 rodzaje implantów zębowych zgodnie z zasadą instalacji:

 • Jeden etap. Dentysta przygotowuje łożysko kostne szczęki, a następnie wprowadza do niego nierozłączną strukturę. Po 1-7 dniach można założyć protezę tymczasową, a następnie zastąpić ją stałą.
 • Dwustopniowy. W pierwszym etapie część korzeniowa implantu zębowego zostaje wszczepiona w tkankę kostną. Po całkowitym wygojeniu lekarz zakłada protezę od góry.
 • Bezpośrednie umieszczenie implantu. Jak tylko ząb zostanie usunięty, w powstałym otworze instalowana jest struktura implantu. 
 • Opóźniona implantacja. Najpierw usuwa się ząb, oczekuje się całkowitego zagojenia rany i zmiany okostnej, a dopiero potem wszczepia się implant zębowy. Okres pomiędzy usunięciem rodzimego elementu zęba a założeniem sztucznego zęba wynosi 6-8 miesięcy. 

Na konsultacji przed wszczepieniem implantu zębów w Szczecinie https://www.stonoga.edu.pl/implanty-szczecin/ każdy element zabiegu jest omawiany z pacjentem, stosowany jest nowoczesny sprzęt i sprawdzone materiały, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny.