22 czerwca 2024

Jak i gdzie reklamować lombard?

Jak i gdzie reklamować lombard?

Jak i gdzie reklamować lombard? Na biznesowej mapie naszego kraju możemy znaleźć bardzo dużo lombardów. Są to zarówno lombardy sieciowe działające na zasadzie franczyzy, jak i małe prywatne biznesy. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z dużą siecią czy małym rodzinnym lombardem, konieczne jest prowadzenie odpowiednich działań marketingowych. Każdemu zależy bowiem na tym, aby jego firma miała duży zasięg i obsługiwała możliwie dużą ilość klientów. Niestety bez działań reklamowych będzie to bardzo trudne, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe. Z uwagi na specyfikę biznesu, właściciele lombardów muszą się reklamować, aby zdobywać nowych klientów.

Reklama dźwignią handlu

Wyobraźmy sobie sytuację, w której otwieramy lombard w bardzo dużym mieście. Jeżeli nie będziemy się odpowiednio reklamowali, wówczas będą o nas wiedzieli tylko osoby, które natkną się na nas przechodząc lub przejeżdżając obok. Osoby nie odwiedzające danej dzielnicy lub ulicy, nie będą wiedzieć o naszym istnieniu. Odpowiednio prowadzone działania marketingowe są więc konieczne do prowadzenia biznesu. Reklama jest jeszcze ważniejsza wówczas, kiedy w okolicy mamy stosunkowo dużą konkurencję. Wówczas bez marketingu, nie będziemy w stanie przebić się przez ofertę konkurencji. Jeżeli nie trafimy do mieszkańców danego miasta, wówczas możemy się spodziewać bardzo kiepskich obrotów i małej ilości klientów.

Gdzie reklamować lombard?

W dzisiejszych czasach możliwości reklamowych jest bardzo dużo, ale należy podchodzić do tego racjonalnie. Oczywistym jest fakt, że nowo otwarty lombard nie będzie w stanie zakupić reklam w lokalnej telewizji lub jingli w stacjach radiowych. Możemy natomiast zainwestować pieniądze w banery reklamowe, czy ulotki. Dzięki banerom wszyscy przechodnie i kierowcy będą widzieli nas z daleka. Ulotki rozdawane w najbliższej okolicy, dodatkowo w pozytywny sposób wpłyną na naszą rozpoznawalność. Lombard warto reklamować również w internecie. Jest to bowiem pierwsze miejsce, w którym szukamy danego punktu usługowego w okolicy.

Własna strona internetowa

Jak i gdzie reklamować lombard?
Jak i gdzie reklamować lombard?

Każdy nowoczesny lombard powinien posiadać swoją własną stronę internetową. Stworzenie strony warto zlecić profesjonalnej firmie po to, aby wyglądała z jednej strony czytelnie, ale z drugiej bardzo atrakcyjnie. Jeżeli posiadamy już stronę internetową, wówczas konieczne jest odpowiednie pozycjonowanie. Jeżeli nasz lombard nastawiony jest na konkretne miasto lub dzielnicę, wówczas musimy wykonać pozycjonowanie lokalne. Dzięki temu każda osoba, która będzie szukała lombardu w danym miejscu, natknie się na naszą stronę internetową. Dzięki temu istnieje ogromna szansa, że zyskamy nowego klienta. Należy jednak pamiętać o tym, że w wielu przypadkach pozycjonowanie to proces długotrwały. Nie można liczyć na to, że nowa strona internetowa z marszu pojawi się na szczycie wyników wyszukiwania Google. Z czasem będzie się jednak pięła do góry, zdobywając coraz lepsze miejsca. Jeżeli zależy nam na bardzo szybkim odzewie ze strony internetu, możemy skorzystać z usług platformy Google Adwords. Są to płatne reklamy znajdujące się nad wynikami wyszukiwania w Google. Warto również skorzystać z darmowej usługi Google Moja Firma. Wówczas nasz lombard będzie zaznaczony na mapie oraz widoczny przy wyszukiwaniu lokalnym.

Jeżeli posiadamy stronę internetową, warto pomyśleć również na sklepem on-line. Możemy wystawiać w nim przedmioty znajdujące w naszym obrocie. Dzięki temu mamy możliwość dotarcia do jeszcze większej ilości klientów. Dla przykładu – mało kto będzie chciał jechać 200 kilometrów po żelazko za 100 złotych, ale bardzo chętnie zakupi je przez internet z dostawą do domu. Lombard on-line to również doskonała szansa w czasach pandemii. Duża cześć osób boi się bowiem tradycyjnych zakupów i większość towarów kupuje drogą internetową.

Media społecznościowe

W obecnych czasach bardzo ważna funkcję marketingową pełnią również media społecznościowe. Od samego początku prowadzenia działalności gospodarczej warto założyć fanpage na Facebooku. Możemy zamieszczać tam informację o nowych produktach, promocjach czy skupach po bardziej atrakcyjnych cenach. Jest to urządzenia całkowicie darmowe, a może przynieść naszemu lombardowi znaczne korzyści. Pierwszym będzie branding, czyli większa rozpoznawalność i zaufanie, a drugim możliwość pozyskania większej ilości klientów. Warto prowadzić również profile na innych portalach społecznościowych, np. na Instagramie. Co bardzo istotne, istnienie naszej firmy w social mediach będzie miało również pozytywny efekt na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego lombardu. Internet jest bowiem naczyniem połączonym, więc im więcej nas w nim będzie, tym lepiej.

Lokalna prasa

Dobrym rozwiązaniem jest również reklama w lokalnej prasie. Należy bowiem pamiętać również o nieco starszej grupie wiekowej. Starsze osoby nie korzystają raczej z internetu, a na nich także powinno zależeć właścicielowi lombardu. Na szczęście reklamy w takich miejscach są zazwyczaj bardzo tanie. Warto również od czasu do czasu poprosić redaktora prasy lokalnej o artykuł sponsorowany. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy większy posłuch i zaufanie wśród seniorów.