Płytki do łazienki – jaki rodzaj wybrać?

Płytki do łazienki - jaki rodzaj wybrać?

Płytki do łazienki – jaki rodzaj wybrać? Łazienka to jedno z najbardziej funkcjonalnych miejsc w domu, stąd też warto je urządzić w praktyczny sposób. Biorąc pod uwagę ogólny wygląd całego pomieszczenia należy zastanowić się nad tym, jakie płytki do łazienki sprawdzą się na konkretnej powierzchni. Istnieje wiele nowoczesnych materiałów, jak i rozwiązań, dzięki którym można np. optycznie powiększyć wygląd łazienki lub ją rozświetlić. 

Nowy dom – jakie płytki do łazienki wybrać?

Urządzanie nowego domu to jedna z największych przyjemności, tuż po zakończeniu wymagającego procesu budowy. Wybieranie i zakup nowych rzeczy warto rozpocząć od sporządzenia projektu, bądź chociaż zarysu tego, jak docelowo powinno wyglądać dane pomieszczenie. Taki projekt można zlecić profesjonalnemu architektowi wnętrz, bądź pokusić się o samodzielne stworzenie zarysu, np. w internetowych kreatorach. Łazienka to szczególne miejsce w domu, które trzeba urządzić tak, aby było jak najbardziej komfortowe. Przy projektowaniu tego pomieszczenia warto mieć na uwadze to, że akcesoria łazienkowe często się brudzą, a jednym z najbardziej narażonych na zabrudzenia elementów są płytki ceramiczne ceramixplytki.pl https://ceramixplytki.pl. Zastanawiając się nad tym, jakie płytki do łazienki wybrać, pomyślmy o tym, aby nie spełniały one jedynie naszych wizualnych oczekiwań, ale żeby były przede wszystkim łatwe do czyszczenia. Poza aspektami wizualnymi i tymi, które pozwalają na łatwe czyszczenie powierzchni, warto zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo. Istnieje wiele rodzajów płytek przeznaczonych do łazienki, które nie są śliskie, dzięki czemu minimalizują ryzyko upadku. Wybór takich płytek jest racjonalnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy mamy w domu dzieci, bądź osoby starsze, które są narażone np. na złamania.

Niewielkie pomieszczenie – jakie płytki do łazienki mogą je optycznie powiększyć?

Małe pomieszczenie przeznaczone na łazienkę to mankament wielu nowych mieszkań. Na szczęście istnieje wiele zestawień wzorów i kolorów, które mogą pomóc w optycznym powiększeniu łazienki. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie płytki do łazienki mogą wizualnie zwiększyć jej objętość, to zapoznaj się z kilkoma zamieszczonymi niżej wskazówkami.

  1. Biel i jasne pastelowe kolory – jeśli masz bardzo małą łazienkę to wiedz, że ciemne kolory mogą ją zmniejszyć jeszcze bardziej. Do małych pomieszczeń najlepiej wybierać płytki w jasnych odcieniach, takich jak biel, czy beż. Połączenia takich kolorów mogą powodować efekt tzw. odbicia lustrzanego, dzięki któremu pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów płytek, stąd też można pokusić się np. o przełamanie koloru bieli pudrowym różem, bądź miętą. Ciekawym motywem może być także wykorzystanie błękitu i innych jasnych odcieni barwy niebieskiej. Przy wyborze jasnych płytek warto jednak unikać chropowatych struktur i wybierać jedynie gładkie materiały, które czyści się znacznie łatwiej.
  2. Stonowany kolor z wyraźnymi akcentami – łazienka w białym kolorze, dla niektórych osób wydaje się być mało atrakcyjną opcją. Jeśli zastanawiasz się, jakie płytki do łazienki wybrać, aby jej nie pomniejszyć, a przy tym sprawić, że będzie wyglądała oryginalnie, to jest na wiele rozwiązań. Warto jednak pozostać przy tym, aby kolor dominujący był jasny, ale ożywiony mocnymi akcentami. Ciekawym pomysłem może być np. ułożenie na podłodze płytek w stylu marokańskim. To bardzo oryginalny motyw, który w połączeniu z  bielą, jasną szarością, czy beżem na ścianach sprawdzi się idealnie. Dobrym sposobem jest też ułożenie płytek w mocnym np. neonowym kolorze tylko na jednej ze ścian i wkomponowanie w tę powierzchnię lustra.
  3. Płytki lustrzane – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek, które mogą dawać efekt tzw. odbicia lustrzanego, a nawet służyć jako lustro. Takie płytki dobrze jest umieścić na jednej z głównych ścian łazienki, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądało na znacznie większe. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału można pokusić się o obłożenie podłogi płytkami w kolorze ciemnym, a nawet czarnym, co da świetny kontrast. Lustrzanymi płytkami nie trzeba odkładać całej ściany, można z nich ułożyć jedynie wzór, który będzie nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie, ale także służył, jako oryginalne lustro.

 Jakie płytki do łazienki – duże, czy małe?

W ostatnim czasie bardzo modne stało się wybieranie płytek w dużych rozmiarach https://ceramixplytki.pl/12-uniwersalne. Płytki o dużej powierzchni sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. W przypadku małych łazienek dobrze jest jednak wybierać materiały o niezbyt skomplikowanych wzorach. Dzięki dużej powierzchni płytki, w całym pomieszczeniu nie występuje wiele połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami, co sprawia, że miejsce nie zostaje optycznie zmniejszone. Duże płytki https://www.luftsystem.pl/jakie-plytki-do-ogrzewania-podlogowego-wybrac/ powodują wręcz, że wygląda ono na szersze i wyższe niż jest w rzeczywistości. Zastosowanie małego rozmiaru płytek najlepiej sprawdza się w sporej wielkości łazienkach, gdzie można stosować połączenia wielu barw i wzorów. W momencie, w którym zastanawiamy się nad tym, jakie płytki do łazienki wybrać, miejmy na uwadze również wygląd pozostałych pomieszczeń w naszym domu. Najlepiej wyglądają wnętrza, które się ze sobą łączą.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

You May Have Missed