21 czerwca 2024

Wczasy z czworonogiem

Wczasy z czworonogiem

Wczasy z czworonogiem – cały rok planujemy wymarzony wyjazd nad morze, jezioro albo w góry. Marzymy o tym czasie, w którym możemy w końcu odpocząć, spędzić czas z rodziną, zobaczyć nowe miejsca. Zregenerowanie sił jest niezbędnym czynnikiem do wydajnej pracy i nie należy tego lekceważyć, odkładać wypoczynku na następny rok. Planowanie wyjazdu nieco się komplikuje, jeżeli jesteśmy właścicielami psów. 

Hotel dla zwierząt, a może wspólny wyjazd?

Każde miasto posiada przynajmniej jedną placówkę, w której możemy zostawić swojego pupila wyjeżdżając na odpoczynek. Optymalnie byłoby znaleźć opiekunów dla psa, którzy go już znają np. kogoś z rodziny. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mogą nie mieć czasu, warunków i jest to zwyczajnie kłopotliwy obowiązek. Pies pod wpływem stresu może w tymczasowym domu poniszczyć rzeczy albo sprzęt, więc nie jest to najlepsze rozwiązanie. Hotele dla psów świadczą usługi na różnym poziomie. Większość z nich zajmuje się psami nienagannie pod względem utrzymania czystości i zapewnienia odpowiedniej ilość ruchu oraz jedzenia.

Nie każdy hotel posiada jednak odpowiednia ilość kadry, żeby zwierzę nie czuło się zestresowane. Warto, więc przed wybraniem odpowiedniego miejsca obejrzeć ich kilka, jeżeli jest taka możliwość i podjąć właściwą decyzję. Dużą rolę może odgrywać tutaj cena, ponieważ często są to duże kwoty, które mogą wpłynąć na cały wyjazd. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabranie pupila na wczasy ze sobą. Koszt pobytu jest znacznie niższy od hotelu dla psów, ponieważ hotele czy kampingi nie żądają dużych kwot pieniędzy na pobyt czworonoga. Pies, który jest, na co dzień członkiem rodziny będzie się cieszył z możliwości przebywania ze swoimi właścicielami, a oni będą spokojni, że zwierzęciu nic się nie dzieje.

Zobacz także:

Czy łatwo znaleźć odpowiednie miejsce na pobyt z psem lub kotem?

Wczasy z czworonogiem
Wczasy z czworonogiem

Oferta rynku przyjaznego zwierzętom stale się poszerza. Można skorzystać ze specjalnie dedykowanej do tego strony, na której wpisuje się coraz więcej hoteli. Niektóre przeznaczają dla gości hotelowych ze zwierzętami osobne piętro lub skrzydło budynku, dzięki czemu zadowoleni są wszyscy. Oddzielenie części z czworonogami od części, która przyjeżdża bez swoich pupili jest optymalnym rozwiązaniem, dzięki któremu nikt nie czuje niepotrzebnego dyskomfortu.

Ponadto warto zapoznać się z tym, jakie możliwości spędzenia wspólnego czasu oferuje miejscowość wypoczynkowa, do której się wybieramy. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale wiele miejscowość nadmorskich, również u nas w kraju posiada plaże przyjazne psom, które są wyraźnie oznaczone i dzięki nim możemy spędzać cały czas ze swoim psem. Nie musimy szukać na siłę opieki, hotelu, a możemy mieć zwierzę ze sobą i razem z rodziną cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Coraz więcej lokali posiada szyldy świadczące o tym, że są przyjazne zwierzętom i czeka na nie w środku miska z wodą.

Wczasy spędzone z całą swoją rodziną to doskonała możliwość na zacieśnienie więzi, budowania pozytywnych relacji, spędzenia wolnego czasu w oderwaniu od codziennych obowiązków. Brak problemu oraz trosk związanych z zostawieniem psa w nieodpowiednich rękach to bardzo ważny element udanego urlopu. Wiele osób posiada więcej zwierząt, przykładowo psa i kota.

Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku jest wynajęcie na urlopowy wyjazd domku typu holenderskiego lub przyczepy. Kot może śmiało przebywać w środku domku, a pies może biegać po trawie na zewnątrz domu i korzystać z wolności. Domki typu holenderskiego są zazwyczaj położone w ładnym, zielonym miejscu z placem zabaw, na którym można pograć w piłkę z dziećmi, jak również pobawić się ze swoim psem.

Czy zwierzęta przeszkadzają na wakacjach w poznaniu nowych ludzi?

Zabierając ze sobą na zasłużony wypoczynek zwierzęta trzeba się liczyć z tym, że nie będziemy chodzić do nocnych klubów albo chodzić od rana do nocy po muzeach. Musimy się nastawić na innego typu spędzanie wspólnego czasu. Ze zwierzętami możemy pobiegać, iść na spacer do lasu, nad wodę, nad morze, na dobry obiad do restauracji jak również do kawiarni. Możliwości jest bardzo dużo, więc nie można się koncentrować na tym, czego nie da się zrobić, ale na tym, co się da zrobić. Posiadanie ze sobą na spacerze psa jest świetnym początkiem do każdej rozmowy, a zwłaszcza dla innych miłośników zwierząt. Jadąc na wczasy ze zwierzętami wcale nie zmniejszamy swoich możliwości ciekawego wypoczynku ani sposobności poznania interesujących ludzi.

Wczasy z czworonogami – podsumowanie

Posiadanie zwierząt nie musi wiązać się z problematycznym wyjazdem na długo oczekiwany wypoczynek. Wystarczy odpowiednio wcześniej się zainteresować, żeby zaplanować wyjazd razem ze zwierzętami, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla całej rodziny, która może w komplecie cieszyć się urokami nowych miejsc. Coraz większa ilość hoteli, restauracji i kawiarni akceptuje nasze zwierzęta. Duża konkurencja na rynku, jak również świadomość tego, że dla zwierząt rozstanie z opiekunem jest dużym stresem spowodowała, że ofert jest bardzo dużo. Powstały specjalne strony, gdzie miejsca przyjazne zwierzętom mogą się zrzeszać i pokazać, że są otwarte na takich gości.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl