Wkłady atramentowe do drukarek

Wkłady atramentowe do drukarek

Szukasz miejsca, w którym kupisz wkłady atramentowe do drukarek w konkurencyjnych cenach? Proszę zwrócić uwagę na różne akcesoria w naszym sklepie. Tutaj możesz szybko i tanio kupić wkłady atramentowe lub laserowe. Wybierz odpowiednią kategorię i nie zapomnij skorzystać z filtrów wyszukiwania, aby błyskawicznie znaleźć interesujące Cię produkty. Na stronie wybranego produktu znajdziesz jego szczegółowy opis, informacje o producencie oraz oceny i opinie innych klientów naszego serwisu.

Charakterystyka doboru wkładów atramentowych do drukarek

Wkłady atramentowe do drukarek to specjalne pojemniki do przechowywania atramentu używanego do drukowania. Jest to materiał eksploatacyjny, który należy wymienić, gdy skończy się atrament. Powodem wymiany jest zwykle wyczerpany zbiornik z atramentem. Oznacza to, że jakość druku będzie się stopniowo zmniejszać, aż litery przestaną być wyraźne. Takie środowisko biurowe to katastrofa, dlatego musisz wiedzieć, jak wybrać wkłady atramentowe do drukarek w celu wymiany używanych.

W naszym katalogu znajduje się wiele modeli różnych producentów. Można w nim znaleźć w pełni kompatybilne projekty oraz oryginalne projekty. Różnica polega na tym, że oryginalne wkłady atramentowe są tej samej marki co sama drukarka, a kompatybilne modele można znaleźć również w produktach innych producentów. Oczywiście, jeśli drukarka jest laserowa, najlepiej nie ryzykować jakości wydruku i kupować oryginał.

Aby dokonać właściwego wyboru, ważne jest zrozumienie niektórych cech:

 • Kolor wydruku zależy od atramentu załadowanego do wkładów atramentowych.
 • Czarny jest zwykle używany w drukarkach biurowych
 • Należy również wziąć pod uwagę liczbę stron
 • Drukarki atramentowe mogą zwykle wydrukować mniej stron na jednym wkładzie niż drukarki laserowe

Jeśli jednak mówimy o sprzęcie biurowym, rozsądnie jest wybrać maksymalną liczbę stron pomiędzy tymi dwoma wariantami. Katalog naszego sklepu internetowego prezentuje produkty najbardziej znanych marek w rozsądnych cenach.

W zależności od technologii druku wkłady do drukarek dzielą się na dwa rodzaje:

Wkłady atramentowe do drukarek
Wkłady atramentowe do drukarek

W przypadku drukarek atramentowych należy uzupełnić tusze na bazie wody lub pigmentowe. Wkłady atramentowe różnią się technologią drukowania, sposobem przechowywania atramentu, liczbą drukowanych kolorów i rozmieszczeniem głowic drukujących. Mogą być oryginalne i kompatybilne. Wkłady często są dostarczane z chipem, który utrudnia lub uniemożliwia ich ponowne napełnienie. Oryginalne wkłady atramentowe wykonane przez producenta drukarki specjalnie do jego urządzeń drukujących będą kosztować więcej.
Tonery laserowe wykorzystują jako barwniki specjalne proszki. Znane z dużych zasobów i szybkości drukowania wkłady te są dostępne z fotoprzewodnikami lub bez nich. W przypadku zbrylania się tonera ich zaletą jest po prostu potrząśnięcie wkładem, aby uzyskać wydruk o tej samej jakości. Kaseta z tonerem może być również wyposażona w chip do zliczania wydrukowanych stron, a gdy osiągnie zero, blokuje kasetę i trzeba kupić nowy.

Sprawdź również:

W zależności od rodzaju atramentu wkłady atramentowe dzielą się na dwa typy: typ pigmentowy i rozpuszczalny w wodzie:

Atramenty pigmentowe to zawiesiny nierozpuszczalnych w wodzie drobnych cząstek barwników, rozpuszczalników i spoiw. Obrazy są wysokiej jakości, nasycone, odporne na wilgoć, światło i odporne na zużycie mechaniczne. Ten typ wkładu do drukarki jest powszechny w drukowaniu zdjęć.
Atramenty rozpuszczalne w wodzie składają się z wody, barwników i dodatków zapewniających trwałość atramentu. Są tańsze niż barwienie i są używane w większości drukarek domowych i biurowych. Wady atramentów rozpuszczalnych w wodzie: Obrazy blakną szybko w świetle słonecznym i są czytelne na różnych gatunkach papieru: Na niektórych rodzajach papieru atramenty rozpuszczalne w wodzie nie przylegają i dobrze się rozmazują.
Oryginalne wkłady atramentowe są produkowane przez producenta drukarki do konkretnego modelu. Są droższe, ale gwarantują wysoką jakość druku i bezawaryjną pracę drukarki. Oryginalne wkłady atramentowe są produkowane przez czołowych światowych producentów materiałów eksploatacyjnych.

Najważniejsze zalety oryginalnych wkładów do drukarek:

   • Poziom drukowania jest wysoki.
   • Brak awarii drukarki.
   • Wzrosła liczba kopii do druku

Jak wybrać odpowiednie wkłady atramentowe do drukarki?

Przeczytaj instrukcje drukarki i zobacz listę wkładów atramentowych zalecanych przez producenta. Decydując się na zakup oryginalnej drukarki, masz 100% pewność, że Twoja drukarka będzie drukować bezbłędnie. Wybierając wkład atramentowy, zwróć uwagę na jego funkcję. Jeśli kupujesz wkłady atramentowe do drukowania wysokonakładowego, najlepiej wybrać wkłady o zwiększonych zasobach, co obniży koszty drukowania.

Oryginalna czy kompatybilna?

Jeśli interesuje Cię druk wysokiej jakości, wybierz oryginalne materiały eksploatacyjne. Zgodnych modeli nie można używać z drukarkami laserowymi. Pomimo niższych kosztów, poziom zadruku w jego zastosowaniu jest znacznie niższy. Również w tym przypadku wzrasta ryzyko uszkodzenia urządzenia drukującego.
W sklepie internetowym możesz kupić wkłady atramentowe do drukarek w atrakcyjnych cenach. W naszym katalogu dostępne są wkładki z charakterystykami technicznymi, zdjęciami i cenami. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszymi konsultantami, którzy podpowiedzą, jaki wkład do drukarki wybrać do swoich potrzeb.

You May Have Missed