18 kwietnia 2024

Dom z kontenerów morskich

Dom z kontenerów morskich. Marzenie o własnym domu wcale nie musi przywodzić na myśl kredytu z dożywotnią spłatą. Istnieje rozwiązanie, które stało się hitem współczesnego budownictwa. Tanie, funkcjonalne i nowoczesne — to dom z kontenerów morskich. Dla tradycjonalistów i sympatyków wiekowych domów murowanych dom z kontenerów wydaje się być wyjściem tymczasowym.  Sprawdźmy, dlaczego nie mają racji.

Czym jest kontener morski?

kontenery-morskieKontener morski https://kontenery-morskie24.com.pl/ jest stalowym pudłem w kształcie prostopadłościanu. Można dostrzec takie na statkach transportujących towary drogą morską. Duże rozmiary kontenerów pozwalają umieścić wewnątrz ogromną ilość towaru o różnym asortymencie i wadze. W kontenerach morskich przewożone są najczęściej ładunki wielkogabarytowe i ciężkie. Budowa kontenera jest prosta i opiera się na stalowym masywnym szkielecie, do którego przymocowane są ściany wykonane najczęściej z blachy trapezowej. Spód, czyli podłoga kontenera wzmocniona zostaje żebrami, aby podczas podnoszenia konstrukcji dźwigiem nie pękła i ładunek nie uległ zniszczeniu. Drzwi kontenera mogą zostać zamontowane z każdej strony na dowolnym boku, lub na dachu. Kontenery są zróżnicowane pod względem wymiarów, najczęściej używane są kontenery o długości 3,6 oraz 12 metrów, natomiast ich wysokość jest ujednolicona i wynosi 2,90 metra. Z powodu solidnej i uniwersalnej konstrukcji kontenery morskie wykorzystywane są obecnie również jako magazyny towarów,  pomieszczenia socjalne na budowach, oraz podstawy do tworzenia wizjonerskich projektów domów.

Dom dla każdego

Jesteś szczęśliwym posiadaczem działki, jednak budowa tradycyjnego domu przeraża cię? Wysokie koszty i długi czas stawiania budynku powodują zniechęcenie i odkładanie decyzji o budowie z roku na rok? A może masz zbyt wąską działkę i żaden z oglądanych dotąd projektów nie trafił w twoje gusta z powodu niewystarczającej funkcjonalności? Nie ma znaczenia, czy marzysz o domku letniskowym, czy też własnych czterech kątach na wszystkie pory roku i długie lata — w każdym przypadku dom z kontenerów morskich to strzał w dziesiątkę. Kluczem do sukcesu jest modułowa budowa. Możesz zdecydować się na niewielki budynek o kubaturze kilkudziesięciu metrów, lub na rozbudowaną modułową konstrukcję z kilku kontenerów, która zaskoczy ogromną przestrzenią do zagospodarowania.

Dom na ciepłe i zimne dni

Do budowy domu z kontenerów morskich można użyć nowych, lub używanych metalowych skrzyń. Nie ma to znaczenia, ponieważ zostanie on ocieplony i odpowiednio wykończony lub pomalowany z zewnątrz. Konstrukcja ocieplana jest w sposób identyczny, jak w przypadku domu murowanego lub budowanego w technologii szkieletowej — przy użyciu wełny mineralnej lub styropianu. W ten sposób zostaną spełnione wymagania dotyczące izolacji cieplnej budynku w zakresie obowiązujących norm. Wykończenie zewnętrzne konstrukcji może pozostać metalowe, ale za elewację może posłużyć także drewno, kamień, tynk lub dowolne panele elewacyjne. Rozprowadzenie instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej lub grzewczej niczym nie różni się od tych montowanych w domach wznoszonych metodą tradycyjną. Po zakończeniu budowy nie da się stwierdzić gołym okiem, że dom powstał z kontenerów.  Dom z kontenerów morskich świetnie ochroni przed najbardziej nawet niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jest to zatem doskonała alternatywa dla kosztownego i czasochłonnego budownictwa tradycyjnego.

Funkcjonalna przestrzeń

Dzięki opracowaniu wielu wariantów projektowych, kontenery https://kontenery-morskie.biz.pl/ można z sobą łączyć, tworząc zaskakująco nowoczesną konstrukcję nie tylko parterową, ale również piętrową. Z połączenia kilku, lub kilkunastu kontenerów w różnych konfiguracjach, uzyskamy niezwykle funkcjonalną wielowymiarową przestrzeń, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne do codziennej egzystencji pomieszczenia. Salon, kilka pokoi, łazienka i całkiem spora kuchnia świetnie sprawdzą się nawet w przypadku kilkuosobowej rodziny. Jeśli chodzi o kontenery morskie dom będzie tak rozległy i funkcjonalny, jak tylko zechcemy. Można stworzyć tradycyjną kostkę, dom w kształcie litery U, lub fantazyjną kompozycję z kontenerów połączonych prostopadle w rozmaitych zestawieniach. Jakkolwiek nie zdecydujemy, każda z tych opcji będzie zdecydowanie tańsza w budowie niż murowane domostwo. Montaż przeszkleń zapewnia wystarczającą dawkę dziennego światła, a wyposażenie domu w nowoczesne oświetlenie zewnętrzne uatrakcyjni aspekt wizualny budynku z zewnątrz.

Szybki w budowie

Dom z kontenerów morskich wymaga spełnienia jednego ważnego warunku, przed jego posadowieniem. Jest nim pewny i stały fundament, ponieważ podłoże musi być stabilne. Osiągniemy to przez wylanie tradycyjnego fundamentu betonowego, lub zamontowanie na wyrównanym podłożu płyt betonowych. Na tak przygotowanym podłożu można montować konstrukcję. Warto wzmocnić ją dodatkowymi belkami i profilami, a także ocynkować, czyli zabezpieczyć antykorozyjnie. Wybudowanie domu z kontenerów morskich zamyka się w kilku tygodniach. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest jego mobilność. Gotowy dom można zdemontować i przenieść w dowolne miejsce.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl