24 maja 2024

Żele hybrydowe – najważniejsze informacje

Żele hybrydowe - najważniejsze informacje

Żele hybrydowe – najważniejsze informacje – zyskują coraz większą popularność i wiele kobiet decyduje się na posiadanie ich na swoich paznokciach. Fakt, że posiadają tak wielkie grono zwolenników jest wywołany ich wieloma zaletami, przede wszystkim ich niezwykłą trwałością, intensywnością koloru oraz przyciągającym wzrok blaskiem.

Z obserwacji można wywnioskować, iż ten kto choć raz zdecydował się na żel hybrydowy na paznokciach, to bardzo rzadko wracał do manicure z użyciem klasycznego lakieru do paznokci, którego nie utwardza się pod lampą UV. Żele hybrydowe dla wielu kobiet są wynalazkiem kosmetycznym, z którego ciężko byłoby im zrezygnować. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu najważniejsze informacje na ich temat. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym są żele hybrydowe?

Żele hybrydowe są zaliczane do metod stylizowania paznokci. Potocznie mówiąc, jest to połączenie zwyczajnego lakieru do paznokci oraz żelu. Żel hybrydowy posiada cechy zarówno żelu jak i lakieru do paznokci. Wygląda on jak zwyczajny lakier, jednakże jego właściwości przypominają żel – ma płynną konsystencję, jednak nie zastyga na paznokciu jak zwykły lakier. Aby żel hybrydowy mógł wyschnąć, należy go utrwalić pod lampą UV bądź LED. 

Nadwrażliwość na żele hybrydowe – czy zawsze tak jest?

Żele hybrydowe - najważniejsze informacje
Żele hybrydowe – najważniejsze informacje

W momencie szczytu popularności żeli hybrydowych pojawiły się opinie osób mówiące o reakcjach alergicznych na produkty należące do jednej z najbardziej znanych marek. Należy być świadomym tego, że lakiery hybrydowe mogą uczulać, ze względu na zawartość w składzie związków chemicznych, zatem nie był to problem z konkretną marką. Wpływ na to, czy uczulenie nastąpi czy nie może mieć jednak skład, a konkretniej proporcje zawartych w nim składników.  Lakier hybrydowy jest substancją chemiczną. Składnikiem, który uczula najczęściej, jest ten który umożliwia utwardzanie się lakieru pod lampą UV bądź LED. Może on mieć niekorzystny wpływ na zdrowie wtedy, kiedy jest nieutwardzony bądź nieodpowiednio utwardzony. Właśnie dlatego należy pamiętać o wybieraniu produktów najwyższej jakości. Należy również wiedzieć, że niektóre lakiery mogą wymagać dłuższego utwardzania bądź większej mocy lampy w zależności od koloru.

Manicure hybrydowy – na czym polega?

Manicure hybrydowy jest z wyglądu podobny do klasycznego manicure. Największą różnicą jest jednak jego o wiele większa trwałość. Zarówno w przypadku zwykłego lakieru jak i hybrydy spotykamy się z butelką z pędzelkiem. Na uprzednio przygotowany paznokieć to znaczy na przetarty płynem odtłuszczającym nakładamy specjalną bazę hybrydową, a następnie kolorowy lakier hybrydowy. Zazwyczaj nakłada się jego dwie warstwy w celu uzyskania pełnego krycia.

Każdą z tych warstw należy utrwalić pod lampą UV bądź LED. Następnie należy nałożyć na paznokcie nabłyszczający top i utrwalić ponownie z pomocą lampy. Po tych czynnościach należy przetrzeć je cleanerem, aby zlikwidować lepką warstwę.

Gdzie najlepiej wykonywać manicure hybrydowy – w domu czy u kosmetyczki?

Mogłoby się wydawać, że nakładanie hybryd jest tak proste, że nie są potrzebne wizyty u kosmetyczki. Wystarczy przecież posiadać lampę UV lub LED i kilka produktów. Należy jednak wiedzieć, że nie wszyscy będą potrafić zrobić to w odpowiedni sposób. Niektóre osoby mają problem z idealnym pomalowaniem paznokci klasycznymi lakierami i zalewają skórki, jeżeli zatem zaliczasz się do takich osób, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do kosmetyczki na manicure hybrydowy i oszczędzenie sobie nerwów. Jeśli jednak malowanie paznokci zwykłymi lakierami nie sprawia ci żadnych trudności, to manicure hybrydowy możesz spróbować wykonywać sama. Powinnaś jednak pamiętać o tym, aby zainwestować w wysokiej jakości produkty i porządną lampę o odpowiedniej mocy.

Wybór odpowiednich produktów

Pierwsze zakupy produktów do manicure hybrydowego mogą nie być takie proste. Pojawia się wtedy wiele dylematów, między innymi stawiamy sobie pytanie, czy lepiej kupić zestaw czy każdy z produktów i lampę kupić osobno. Zazwyczaj lepiej kupić produkty oddzielnie, a zestawy startowe najlepiej kupować na prezent. Dlaczego? Ponieważ zestawy są zazwyczaj o wiele droższe, niż jakby kupiło się każdy z obecnych w niej produktów osobno i często zawierają też zbędne produkty. Dodatkowo, drogie zestawy są często wyposażone w niezbyt dobrą jakościowo lampę i posiadają zbędne gadżety zamiast dodatkowych kolorów. Zdecydowanie lepiej zainwestować w droższą, ale bardzo dobrą lampę z odpowiednią mocą i kilka lakierów o ulubionych kolorach.

Wpływ lakierów hybrydowych na kondycję paznokci

Lakiery hybrydowe odpowiednio stosowane nie mają negatywnego wpływu na paznokcie. Można je jedynie zniszczy poprzez nakładanie oraz ściąganie hybrydy w nieodpowiedni sposób. Ponadto, zbyt mocno spiłowana płytka i nałożony na nią lakier i zerwanie warstwy lakieru z paznokcia to sytuacje, do których nie powinno w ogóle dojść, ponieważ niszczą one paznokcie. Płytkę należy jedynie delikatnie zmatowić, a nie piłować, natomiast lakieru pozbyć się poprzez piłowanie go z użyciem frezarki bądź pilniczka albo poprzez moczenie w acetonie.